شنبه، 20 خرداد 1402
جهاد و مقاومت
شناسه خبر: 2752
  • 0

به تلافی حملات موشکی اخیر رژیم صهیونیستی به سوریه ؛

محرمانه‌ترین یگان جاسوسی اسرائیل موشک باران شد

یگان ۹۹۰۰ که هدف حملات دیشب درمنطقه جولان قرارگرفت، یکی ازمحرمانه‌ترین یگان‌های جاسوسی ارتش رژیم صهیونیستی است.

یگان ۹۹۰۰ که هدف حملات دیشب درمنطقه جولان قرارگرفت، یکی ازمحرمانه‌ترین یگان‌های جاسوسی ارتش رژیم صهیونیستی است.

به گزارش بالاگریوه به نقل ازتسنیم حمله موشکی که ازسرزمین سوریه به اهداف حساس سرزمین‌های اشغالی درجولان انجام شد، آسیب زیادی به آمادگی ارتش رژیم صهیونیستی درابعاد اطلاعاتی درمنطقه شمالی واردکرد. بیشتر اهدافی که دراین حمله هدف اصابت قرارگرفت، اهداف بسیارحساسی بودکه نقش موثری درایجادموقعیت وبرتری اطلاعاتی فوری ومستمربرای تصمیم‌ گیری‌های نظامی و امنیتی ارتش رژیم صهیونیستی داشت.
این اهداف بیشتر در عرصه‌های زیر فعالیت می‌کردند:
    مراکز مرتبط با فرماندهی و کنترل نیروها
    مراکز مرتبط با فعالیت‌های فنی و انسانی در ابعاد اطلاعات جنگی
    مراکز مرتبط با اطلاعات استراتژیک
    مراکز مرتبط با یگان‌ها و سازمانهای تحلیل اطلاعات دارای ابعاد عملیاتی.
یگان 9900 که یکی ازمراکزی بودکه در نتیجه عملیات موشکی تلافی‌جویانه محور مقاومت درشب گذشته هدف قرارگرفت،ازمهمترین یگان‌های نظامی وفنی ارتش رژیم صهیونیستی است. کارشناسان مسایل نظامی رژیم‌ صهیونیستی با افتخار از این یگان صحبت کرده و در مورد آن مبالغه‌های زیادی انجام می‌دهند. این یگان یک یگان محرمانه است که با اطلاعات حساس دارای ماهیت استراتژیک کار می‌کند و به علت اهمیتی که دارد از یگان 8200 که یکی از مهمترین یگان‌های موجود در عرصه اطلاعاتی رژیم صهیونیستی است، جدا شده است.

هدف از تاسیس یگان 9900
از زمان آغاز پروژه فضایی رژیم صهیونیستی در دهه 80 قرن گذشته میلادی و باپرتاب ماهواره‌های جاسوسی رژیم صهیونیستی، یگان مذکور در این رژیم برنامه فضایی اسرائیل را با اهدافی در رابطه با اطلاعات جاسوسی دنبال کردند.درادامه ماموریت جاسوسی ازطریق این ماهواره‌ها به شعبه اطلاعات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی (امان) واگذار شد. این اتفاق چند سال بعد از پرتاب ماهواره‌های جاسوسی صورت گرفت.
درسال 1997 اولین مرحله ازبرنامه فضایی رژیم صهیونیستی در ابعادتجسسی بامأموریت رصدکشورهای عربی و مناطق حساس اطراف فلسطین اشغالی صورت گرفت. این یگان به یگان 9900 معروف شد. این یگان مأموریت تخصصی جغرافیایی و تصویری درشعبه اطلاعات وابسته به ارتش رژیم صهیونیستی را بر عهده دارد و شامل چندین بخش تخصصی در زمینه فعالیت خود است.

این یگان طی سالهای گذشته به دورازدیدرسانه‌های جمعی صدها نظامی اسرائیلی رابه خدمت گرفته است.تا امروزمواردبسیاراندکی ازفعالیت‌ها وروش‌های کاری این یگان به بیرون درزکرده است. کسانی که در زمینه جمع‌آوری اطلاعات و تکنولوژی اطلاعات فعالیت می‌کنند، این یگان را به خودی خود یک دنیای کوچک قلمداد می‌کنند.
هدف ازتأسیس این یگان محرمانه باارسال ماهواره‌های فضایی رژیم صهیونیستی و دریافت تصاویرازتاسیسات نظامی دولت‌های مختلف منطقه مرتبط است.این یگان هرنوع تحرکات غیرعادی ارتش‌های مختلف منطقه وتحرکات جنبش‌های مقاومت راازطریق تصاویرمستقیمی که ازماهواره‌ها به صفحه‌های تلویزیون موجوددرمقراین یگان می‌رسد،رصد می‌کند.این اطلاعات پس ازجمع‌آوری وتحلیل، تحویل فرماندهان ستادارتش رژیم صهیونیستی می‌شود.
یگان مذکور همچنین مأمور جمع آوری اطلاعات تصویری از منابع متعدد دیگرنظیرماهواره‌ها و هواپیماهای رصد و نظارت به علاوه اطلاعات علنی موجود است. این اطلاعات و تصاویر و نقشه‌ها بعد ازتحلیل به موضع‌گیری‌ها و ارزیابی‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی تبدیل می‌شود و به محافل تصمیم‌ساز امنیتی و نظامی اسرائیل و نیروهای فعال در عرصه میدانی انتقال پیدا می‌کند.
مهمترین مأموریت‌ها و عملیات مرتبط با یگان 9900
یگان مذکور به صورت روزانه تازه‌ترین تصاویر مناطق نظامی ارتش‌های عربی و آموزش‌های صورت گرفته توسط آنها را ارائه می‌کند. تمام تصاویر و اطلاعات مربوط به ارتش‌های عربی از این یگان به دفتر وزیر ارتش و همچنین رئیس ستاد ارتش و رئیس شعبه اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی ارسال می‌شود.
این یگان همچنین ماموریت رصد مستمر و 24 ساعته تاسیسات اتمی ایران با شدت بالا را برعهده دارد.
رصدتحرکات ارتش‌ها و جنبش‌های مقاومت ضد رژیم صهیونیستی در منطقه و ارائه گزارش به فرماندهی ارتش رژیم صهیونیستی نسبت به هر نوع تحولات در مناطق مورد توجه این رژیم از دیگر ماموریت‌های این یگان است.
این یگان همچنین اهداف و تحرکاتی که قرار است هدف حمله رژیم صهیونیستی قرار بگیرد را در ابعاد جغرافیایی و زمانی رصد کرده و تحولات آنها را به صورت مستمر پیگیری می‌کند.
بخش های مختلف یگان 9900
یگان 9900 از بخش‌های مختلف فنی و جغرافیایی تشکیل شده است:
1- مرکز اطلاعات متخصص در زمینه پژوهش وتحلیل اطلاعات و جمع آوری اطلاعات میدانی برای تحلیل اطلاعات که شامل تمام اقدامات مربوط به تحلیل محورهای مواصلاتی و اطلاعات میدانی و ارزیابی از ماهیت تهدیدات رژیم صهیونیستی می‌شود. به عنوان مثال تحلیلگران این یگان از نحوه تشخیص انواع ابزارهای جنگی مبارزاتی از طریق تصاویر هوایی آگاهی دارند. اطلاعات جمع‌آوری شده از طریق تحلیل تصاویر هوایی و مناطق نظارت زمینی و تصاویر گرفته شده از طریق هواپیماها و هواپیماهای بدون سرنشین و سیستم GIS به تحلیلگران این بخش داده می‌شود و آنها بخش گسترده ای از این اطلاعات را در گزارش‌ها و ارزیابی‌های خود استفاده می‌کنند و آنها را مورد مطالعه و بررسی قرار می‌دهند.
2- بخش نقشه‌ها و تحلیل اطلاعات که در زمینه ترسیم نقشه های ویژه عملیات‌های اجرایی و سایر نیازمندی‌های ارتش رژیم‌ صهیونیستی متخصص است.
3- بخش ماهواره‌ای که مسئول ماهواره‌های جاسوسی رژیم صهیونیستی است و تمام امکانات و کارکردهای این ماهواره‌ها را در خدمت دریافت و تحلیل اطلاعات فوری قرار می‌دهد.
اولویت‌های جغرافیایی یگان مذکور شامل بخش‌های زیر است:
    تیم نظارت بر تحولات سوریه
    تیم نظارت بر اتفاقات ایران
    تیم پیگیری تحولات نوار غزه
    تیم بررسی اوضاع اردن
    تیم نظارت بر تحولات مصر و صحرای سینا
    تیم رصد عمومی برای نظارت بر منطقه خاورمیانه.

دسته بندی: جهاد و مقاومت
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید