تاريخ: 95/02/21 - 15:59 - گروه: انتخاب سردبیر / سیاست - شناسه: 1953
پاسخ بالاگریوه به اظهارات رئیس شورای شهر پلدختر

بالاگریوه - به دنبال درج سخنان رئیس شورای شهر پلدخترکه تحت عنوان عملکرد شورای شهر درتاریخ 95/2/10 قبل ازخطبه های نماز جمعه مطرح و درپایگاه اطلاع رسانی بالاگریوه منتشر گردید ، رئیس شورای شهر به جای پاسخگوئی به مطالبات مردم در یک رسانه رسمی و قانونی (بالاگریوه) بعنوان حلقه واسط مردم و مسئولان ،با روی آوردن به یک گروه تلگرامی طایفه ای که فاقد وجاهت قانونی است اظهاراتی غیررسمی منتشر کرد.
« بالاگریوه »  درراستای تنویر افکارعمومی و اعتقاد به این واقعیت که « دانستن حق مردم است» جوابیه منتشر شده رئیس شورای شهر پلدختر درگروه تلگرامی " اندیشمندان صدیق طایفه آبسری "  را به همراه توضیحات سایت به شرح زیر تقدیم مخاطبان  نموده و قضاوت را به افکارعمومی واگذارمی نماید.


متن منتشرشده رئیس شورای شهر پلدختر درتلگرام

بسم الله الرحمن الرحیم            
 حضرت علی (ع): "طوبی لمن شغله عیوبه عن عیوب الناس "خوشا به حال کسی که پرداختن به عیوب خویش او را از پرداختن به عیوب دیگران باز دارد "     
 اخیرا مطالبی درفضای مجازی دست به دست می شودکه سعی درالقاء عدم درک صحیح حقیراز تفکیک قوا و نهاد های نظام مقدس جمهوری اسلامی دارد لذا به منظور تنویرافکار عمومی ذکر مواردی چند ضروری می نماید :
1-امور کشورما پس ازجایگاه ولایت و رهبری ازطریق دولت به معنای عام که شامل قوای ( مجریه .مقننه و قضاییه)می باشد درقالب اعمال حاکمیت درکشور به پیش می رود و انجام می گیرد.
2-باید عرض کنم منظور بنده در صحبت های نماز جمعه بیان چگونگی تدوین مصوبات شورای اسلامی شهر به عنوان یک مجلس محلی و تایید توسط کمیته انطباق فرمانداری به عنوان مرجع فرا دست ذیصلاحی که عدم مغایرت مصوبات شورا با موازین اسلامی و قوانین کشوری را بررسی می کند و شهرداری به عنوان دستگاه اجرایی که به مصداق جمله معروف "درمثل مناقشه نیست "درمقام تمثل برای نهادهای موصوف (شورا ،شهرداری،فرمانداری)وتوصیف بخشی ازوظایف واختیارات ومیزان اثرگذاری هرکدام ،ازسه نهادمجلس،دولت و شورای محترم نگهبان که درامر تدوین قوانین  و اجراء و نظارت در سطح کلان کشوری دخالت اصلی را برعهده دارند و با موضوع ما هم سنخیت داشته پرداخته ام و لاغیر.

 

 3- اگر دراین خصوص لغزشی زبانی صورت گرفته ضمن عذرخواهی ازمردم شریف پلدختر معروض می داردکه این امر دلیل برعدم آگاهی نبوده چرا که دانش آموزان مقطع ابتدایی هم با قوای سه گانه آشنایی دارند چه رسدبه اینکه حقیر با دارابودن کارشناسی ارشدحقوق اسلامی و شاگردی درمحضر اساتیدبرجسته حوزه و دانشگاه و 27سال تدریس دروس فلسفه و منطق و معارف اسلامی و وصیت نامه سیاسی -الهی امام (رض)و قانون اساسی درمراکز پیش دانشگاهی و دبیرستانی و مضاف بر آن سخنرانی های متعدد در محافل سیاسی ،مذهبی ،علمی واجتماعی به گونه ای که همگان نسبت به اینجانب آگاهی و شناخت کافی دارند.
 4-خدا را شاکرم که سه دوره متوالی مورد وثوق و اعتماد مردم نجیب و شریف پلدختر قرار گرفته ام ومدال نوکری خدمتگزاری بر گردن حقیر افکنده شده است و بر خود می بالم که اگر تا کنون هجمه ای به حقیر صورت گرفته عمدتا از ناحیه ورشکستگان سیاسی ،اجتماعی و طرد شدگان میدان خدمت به مردم وبه تعبیر مولای متقیان علی (ع)جاهلان مچ گیر بوده است .افرادی که از بس از این شاخه به آن شاخه پریده اند اصالت  خود را گم کرده و در بوته آزمایش خدمتگزاری به مردم همواره نمره منفی گرفته و سیلی پیاپی مردم هنوز آنان را از خواب غفلت بیدار ننموده در پایان ضمن طلب پوزش مجدد از محضر مردم شریف پلدختر ازخداوند متعال عزت سربلندی مقام معظم رهبری و شما مردم عزیز ونجیب را مسئلت می نمایم .والعاقبه للمتقین .

                          ارادتمند و خادم  شما بزرگواران و رئیس شورای اسلامی پلدختر نادعلی نعمت پور


پاسخ بالاگریوه

 

«یَاأَیُّهَا الَّذِینَ آَمَنُوالِمَ تَقُولُونَ مَالَاتَفْعَلُونَ *كَبُرَمَقْتًاعِندَاللَّهِ أَن تَقُولُوامَا لَا تَفْعَلُونَ »

ای‌ کسانی‌ که‌ ایمان‌ آورده‌اید، چراچیزی‌ می‌گویید که‌ عمل‌ نمی‌کنید؟ نزدخدا بسیار موجب‌ خشم‌ است‌ که‌ سخنی‌ بگوییدکه‌ عمل‌ نمی‌کنید (صف 3-2)

امام کاظم علیه السلام:«طوبی للعلماء بالفعل وویل للعلماءبالقول»درودبرعالمانی که به گفته خودعمل می‌کنند و وای برعالمانی که فقط حرف می‌زنند.

امام جعفرصادق علیه السلام : عالم بی عمل همچون باران برروی سنگ است که دردل هانفوذنمی کند.


هرچند رئیس شورای شهر پس ازارائه « گزارش عملکرد » این نهاد درسخنرانی قبل ازخطبه های نمازجمعه 95/2/10 پلدختر برخلاف رویه های قانونی وفرهنگ پرسشگری به 12سوال قبلی بالاگریوه که مطالبات واقعی شهروندان پلدختری بودند نه تنها پاسخی ندادند بلکه سوال کننده رابه باد تهمت و ناسزا گرفتندو باوجودآنکه متن منتشرشده منتسب به وی دریک گروه تلگرامی از آغاز تا پایان  مشحون از عبارات و کلماتی توهین آمیز و دون شأن یک معلم بودو انصاف آنست که با همان ادبیات مخاطب این مرقومه قرارمی گرفتند اما بالاگریوه برخلاف رویه درپیش گرفته شده توسط رئیس شورای شهر براساس آموزه های دینی و معیارهای اخلاقی با رعایت احترامی که بایسته ی یک گفتگو ی دوطرفه وسوال از یک مسلمان متخلق به آداب و آموزه های دینی واجتماعی است صرف نظرازپرسش درمورد اینکه باچه روش ،وسیله وقیمتی بریکی ازکرسی های نمایندگی مردم درشورای شهرتکیه زده اندکه پاسخگوئی به افکارعمومی و مطالبات شهروندان از ضروریات اولیه این جایگاه می باشد ، همانطور که چندروز پیش طی « نامه ای سرگشاده به فرماندار » محترم وعده داده بودیم  ، درارتباط با مسائل پیش آمده اخیروبرای رفع شائبه هائی که دراذهان شهروندان و افکار عمومی بوجود آمده است با طرح چند سوال ازرئیس شورای شهر ، قضاوت را به افکار عمومی می سپاریم :


آقای رئیس شورا !


1-اگر متن منتشر شده درفلان گروه تلگرامی ازجانب شماست ،علیرغم آن همه ادعای تدریس وسخنرانی و آشنائی وتسلط برقوانین ، چراجواب مطلبی دریک رسانه رسمی (سایت بالاگریوه) را با فرافکنی و عاریت گرفتن واژه ها و عبارات توهین آمیز دریک گروه تلگرامی طایفه ای (اندیشمندان صدیق طایفه آبسری) منتشرکرده اید؟


2-آقای کارشناس ارشد حقوق اسلامی ! شما که درمتن منتشرشده فقط به تعریف و تمجیدازخود پرداخته اما انتهای مرقومه را باعنوان رئیس شورای شهربه اتمام رسانده اید،فکرنمی کنیداین اقدام به استناد ماده 673 قانون مجازات اسلامی و ماده 30 قانون تخلفات اداری  ازمصادیق سوءاستفاده از عنوان ،مقام و موقعیت باشد ؟


3- جنابعالی که بقول خودتان 3 دوره اعتماد مردم را جلب کرده !! و برکرسی شورا تکیه زده اید دست آورد وهدیه خدمتی آن جناب به این " اعتمادمردم" چه بوده است؟ چرا مصداقی از عملیاتی شدن مصوبات حضرتعالی به مردم اعلام نمی شود ؟


4-آیا قبول دارید اگر پاسخی منطقی ،مستدل ومستند به عملکردی قابل قبول به مطالبات شهروندان پلدختری (سوالات بالاگریوه) ازخودتان سراغ داشتید شاید به توهین و برچسب زنی و نسبت دادن اوصاف زننده به منتقد روی نمی آوردید ؟


5-درعمر پربرکت انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی دو اتفاق مهم رخ دادکه محکی برای شناخت یاران واقعی انقلاب و باورمندان به نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است، یکی جنگ هشت ساله ی صدام علیه انقلاب و نظام جمهوری اسلامی درزمان حیات نورانی حضرت امام ودیگری فتنه 88درزمان ولایت حضرت"آقا"،راستی شماکه این همه به مدیرمسئول جانباز و رزمنده بالاگریوه اهانت کرده ایدوبنا به ادعای خودتان وصیت نامه حضرت امام را تدریس می کنیدعنایت فرموده و اعلام دارید :

اولاً : درایام دفاع مقدس چندبارو حتی چندساعت ندای حضرت امام را درخصوص ضرورت حضور درجبهه های دفاع ازکیان نظام مقدس جمهوری اسلامی که طبق فتوای آن مقتدای سفرکرده « واجب کفائی» بود،اجابت کردید ؟

ثانیاً: شماکه دیگران رابه بی ثباتی درنگرش سیاسی و پریدن ازاین شاخه به آن شاخه متهم می کنید،دردوران فتنه که ندای "این عمار ؟"« حضرت آقا » دل هر پیرو ولایت و رهبری را لرزاند چه موضعی داشتید؟

6-مدیرمسئول بالاگریوه بعنوان مرید و سرباز حضرت امام و مقام معظم رهبری معتقد است که "برای نظام و انقلاب اسلامی هیچ کاری نکرده است" ،اما به لطف خداوند ازابتدای انقلاب تاکنون هیچگاه ازخط و مسیراصولی خود که همان مسیر نورانی انقلاب،نظام ، امام و رهبری است عدول نکرده و فاصله نگرفته است ، شما که با نادیده گرفتن تأکیدات دین مبین اسلام درنکوهش و مذمت تهمت به دیگران، ایشان را به «پریدن ازاین شاخه به آن شاخه» ، «ورشکسته ی سیاسی» ،« اصالت گم کرده» ،« گرفتارخواب غفلت» و صفت های دیگری که فقط زیبنده جنابتان است متهم کرده ایدعنایت کرده و بگوئید :

الف: ازاوایل انقلاب تاکنون نسبت به کاندیداهای ریاست جمهوری ( بنی صدر،خاتمی، رجائی، احمدی نژاد ، قالی باف، هاشمی، موسوی ، محسن رضائی و روحانی) چه مواضعی داشته اید؟

ب: جنابعالی که یک رزمنده دوران دفاع مقدس را متهم به «گرفتارخواب غفلت» می کنید در طول  هشت سال جنگ تحمیلی اگر بیدار بوده اید در کدام محور عملیاتی جبهه های دفاع از میهن اسلامی حضور داشته اید؟

ج: شما که دیگران را متهم به عدم ثبات درمرام سیاسی می کنید، بگوئیدچه کسی علیرغم دردست داشتن حکم مسئولیت شاخه جوانان ستاد تبلیغاتی دکتر احمدی نژاد اما برای کاندیدای دیگری غیرازایشان تبلیغ می کرد؟


7-شما آقای قانون شناسِ مدرسِ معارف دین و سخنرانِ مراسمات مختلف که در تریبون رسمی نمازجمعه و درحضور صدها نفرنمازگزارسخن گفته و "به زعم خودگزارش عملکرد " داده اید،چگونه انعکاس همان گفته های خودرا درسایت بالاگریوه « مچ گیری » قلمدادمی نمائید؟


8- شما که بقول خودتان درمراسم های ختم و ترحیم اموات از سوال و جواب روز قیامت و کیفرو عذاب و مکافات عمل درسرای باقی سخن می گوئید ،چرا مردمی را که به قول خودتان سه دور به شما اعتمادکرده و رأی داده اند ازقضیه ی بکارگیری افرادی با مدرک تحصیلی و کارت جعلی پایان خدمت درشهرداری که به محاکم قضائی هم کشیده شد با خبرنمی کنید؟


9-چراعلیرغم وجودموج فزاینده بیکاران وتحصیل کرده های بیکاردرشهرستان ،به مردمی که به قول خودتان به شما اعتمادنموده ورأی داده اندشفاف وروشن گزارش نمی دهید که چه تعداد افراد تحصیلکرده (البته خوش شانس) تحت عنوان کارگر شرکتی ازطریق شرکت های خدماتی طرف قرارداد شهرداری بکارگرفته شده اند ؟ فرزندان و بستگان چه کسانی هستند ،درکجا ها مشغول به کار بوده و ماهیانه چقدرحقوق می گیرند؟


10- شما که درمراسمات ترحیم ودرکلاس های معارفتان درس دین وحق الناس می دهیدچرا درگزارش عملکردی که پیش ازخطبه های نمازجمعه 95/2/10 ارائه نمودید کمترین اشاره ای به این موضوع مهم نکردید که علیرغم تنگناهای شدیدمالی شهرداری،که گاهی کارگران شرکتی آن تاچندماه حقوق خودرا دریافت نمی کنند، و یااموال واملاک شهرداری برای جبران بخشی ازبدهی هادرمعرض فروش قرارگرفته، آیا اعضای محترم شورای شهر(حداقل دراین سه دوره ای که شما حضورداشته اید) نیز هماننددیگر شهروندان عوارض پروانه ساخت و مجوزهای ساخت وساز ساختمان، مغازه ،پاساژ و...مربوط به خود راکه حق الناس تلقی میشود،پرداخت نموده اند؟ و واقعاهیچ مدرک وپرونده ای دال بر طلب شهرداری از آنان درآن اداره و یا ....موجود نیست؟


11- ازشما مسلمانِ مدرسِ درس های معارف اسلامی ، واعظ مراسم های اموات ودرگذشتگان و سخنران محافل علمی و سیاسی !! سوال می کنیم اگر درمنطق جنابعالی کسی که با افتخار خود را سرباز ، پیرو و مقلد امام ، رهبری و ولایت می داند و بارها این وفاداری را درعمل به اثبات رسانده «ورشکسته سیاسی» است تعریفتان ازشخص خودتان با سابقه ی رفت و آمد بین مرام های متضاد سیاسی که دربندهای فوق درحد این نگاره بدان اشاره شد -گرچه اینها غیرازمواضعتان درقبال کاندیداهای مجلس ازابتدای انقلاب تاکنون می باشد-چیست ؟


12-آقای رئیس شورا ! آرمان مدیرمسئول بالاگریوه گفتمان انقلاب ،اعتقاد راسخ به نظام مقدس جمهوری اسلامی و حرکت برمدار ولایت و رهبری است، شما چرابه جای نسبت دادن اوصاف و برچسب های زننده و ناروا وتخریب منتقدبرای سرپوش گذاشتن برناکارامدی ها ، آرمان و مرام سیاسی خودرا با تکیه بریکی دومولفه و پشتوانه ی شفاف و واضح مشخص نمی کنید؟


نهایتااینکه خاطرمبارکتان راآسوده کنیم که اگرافتخار همراهی باانقلابیون ازحدودیکی دو سال قبل ازپیروزی انقلاب اسلامی ،حضورمستمردرتمامی صحنه های دفاع ازانقلاب ونظام اسلامی ازجمله دفاع مقدس ،حرکت درخط امام،ولایت ورهبری ازدیدگاه جنابعالی «ورشکستگی سیاسی» قلمدادمی شود،مدیرمسئول بالاگریوه ضمن افتخاربه این نوع ورشکستگی ،حاضرنخواهد شدیک ثانیه ازاین زندگیِ زیبا اما{ به زعم شما "ورشکستگی" } را با تمام عمر سیاسی حضرتعالی معاوضه نماید.

 

درخاتمه ضمن اعلام این نکته که بالاگریوه برای تمامی مواردمطرح شده فوق مستندات محکمی دراختیاردارد،بخاطرطولانی نشدن این وجیزطرح مابقی سوالات ازجنابعالی رابه فرصت دیگری موکول می نماید./ ایام به کامتان


بازگشت