تاريخ: 96/12/24 - 15:28 - گروه: انتخاب سردبیر / سیاست - شناسه: 2727
مجموعه عظیمی ازرویش های جدید وجوانان مؤمن که امام و دفاع مقدس را هم ندیده انداهداف انقلاب را پیگیری می کنند

امام خامنه ای فرمود:مجموعه عظیمی ازجوانان مؤمن وفعال که امام ودفاع مقدس را هم ندیده اندبا استحکام و اعتقاد عمیق اهداف انقلاب راپیگیری می کنند.

به گزارش بالاگریوه به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری ،رهبر انقلاب دردیدار ظهر امروز رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری معیّت و همراهی پروردگار را وعده‌ای قطعی،اطمینان‌بخش و نشاط‌آفرین برای جبهه حق خواندندو با اشاره به آینده روشن ایران عزیز تأکیدکردند: شرط تحقق این وعده مسلم الهی، ادای وظایف علما، مسئولان نظام و دستگاههای آموزشی و تبلیغاتی در تربیت ایمانی جامعه و پایبندی عملی آنها به تقوا، پرهیز از اشرافی‌گری و کار و تلاش و پایداری است.

ایشان بایادآوری حساسیت سیاسی بسیاربالاوجایگاه فوق العاده مجلس خبرگان افزودند: این مجلس درعین حال،جنبه علمایی برجسته ای داردو درواقع مظهر زنده آمیختگی دین و سیاست است.


حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به مبارزه سخت و جنگ دشوار سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و امنیتی ایران با هجوم همه جانبه دشمنان گفتند البته کسانی به این وضع معترضند و فکر می کنند جمهوری اسلامی این جنگ را شروع کرده است، اما این تصور، نوعی غفلت است چرا که نفس وجود جمهوری اسلامی و حکومت دینی، و آرمانها و اهداف نظام اسلامی از جمله توحید، عدالت اجتماعی، مبارزه با ظلم و حمایت از مظلوم، دشمنان دین را به جنگ و هجوم می کشاند همچنانکه به استناد آیات مکرر قرآن، جبهه حق در تمام طول تاریخ همواره در معرض تهاجم جبهه باطل بوده است.

رهبرانقلاب نکته مهم دررویارویی مستمرحق و باطل راوعده حتمی پروردگار مبنی برپیروزی جبهه حق خواندند و افزودند:تحقق این وعده البته مشروط به پایبندی اهل ایمان به شروطی نظیرنیت صادق،صبر،بصیرت، همت و پایداری است که با رعایت این شروط،تحقق این وعده،جزو سنتهای قطعی و تجدیدناپذیر الهی است.

ایشان تعابیر مکرر و مختلف قرآن مجید مبنی بر معیت و همراهی وحمایت پروردگار ازجبهه حق رابسیارمهم،عمیقاً آرامش بخش و از امیدبخش ترین آیات برشمردند و افزودند: پیامبران و اولیاء الهی با ایمان به وعده الهی و پایبندی به شروط تحقق آن، این وعده را در مقاطع مختلف تاریخ به واقعیت تبدیل کردند، همچنانکه در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نیز ما شاهد این معیت و حمایت خداوند بودیم.


حضرت آیت الله خامنه ای،ایمان، تقوا، صبرواحسان را ازجمله شروط همراهی و پشتیبانی قادر متعال خواندند و تأکید کردند: مسئولان، علما، کسانی که سخنانشان درمنبرها وتریبونهای دیگر شنونده دارد ودستگاههای عظیمی همچون آموزش و پرورش،آموزش عالی وبه ویژه صدا و سیما بایدبابرنامه ریزی وتمرکز لازم،به وظایف خود در تحقق شروط وعده همراهی پروردگار یعنی «تربیت ایمانی، تقوایی و احسانی» جامعه عمل کنند.

ایشان،ایستادگی وتوفیقات کشور در مقابله با هجوم جبهه عظیم سیاسی،مالی، نظامی،امنیتی و فرهنگی آمریکا و صهیونیزم را ناشی ازبرکت وجود ایمان و تقوا در قشر عظیمی ازمردم وجوانان دانستندوافزودند: فداکاریهای مردم، رویش های جدید وامثال حججی ها، تاحدزیادی عنایت و حمایت پروردگار راجلب کرده است که برای توسعه دایره‌ی رحمت و پشتیبانی خداوند، باید تربیت ایمانی جامعه را ارتقا داد.

رهبرانقلاب اسلامی درعین حال، «عمل» مسئولان و علما از جمله نمایندگان مجلس خبرگان را دارای تأثیری بیشتر ازتبلیغ زبانی برشمردند و خاطرنشان کردند : پرهیز از دنیاپرستی واشرافی‌گری و کار و تلاش سخت مسئولان و علما، حتی اگر جلوی چشم مردم نباشد، موجب جلب رحمت الهی و تأثیرگذاری بیشتر در مردم می شود و مردم نیز هنگامی که در حرف و عمل ما تناقض نبینند ایمانشان قوی ترخواهد شد و با اطمینان بیشتر در صراط مستقیم حرکت خواهند کرد.

ایشان عامل‌بودن وهدایت عملی مردم را ازعلل موفقیت معجزه آسای امام خمینی(ره) برشمردند و تأکید کردند: تحقق این نکات موجب معیت و همراهی خداوند کریم خواهد شد و وقتی ازمعیت پروردگار برخوردار شدیم با قدرتهای زورگو نیز شجاعانه و در عین حال هوشمندانه و کارآمد برخورد خواهیم کرد.

حضرت آیت الله خامنه ای با ابرازخرسندیِ مبتنی بر اطلاعات دقیق از حضور رویش‌های جدید و نسل جوان و امیدبخش در همه عرصه ها افزودند: مجموعه عظیمی ازجوانان مؤمن و فعال که امام و دفاع مقدس را هم ندیده اند با استحکام و اعتقاد عمیق اهداف انقلاب را پیگیری می کنند.

ایشان افزودند: یک حرکت جوانانه و پرتلاش و پرنشاط در کشور وجود دارد که اعتقاد بنده به آینده ای به مراتب بهتر از امروز را برای ایران، مستحکم تر ازهمیشه کرده است.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: البته ازمشکلات معیشتی و دیگر مشکلات مردم اطلاع داریم اما معتقدیم هیچ مشکل حل نشدنی درکشور وجود ندارد که ان‌شاءالله در چند روز آینده در این زمینه‌ها با مردم صحبت خواهم کرد.


رهبرانقلاب اسلامی همچنین با تشکر ازگزارش رئیس و نایب رئیس مجلس خبرگان، از تشکیل هیئت اندیشه‌ورز در جلسه اخیر خبرگان ابرازخرسندی کردند.

 

ایشان با گرامی‌داشت یاد آیت‌الله شاه‌آبادی نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان که اخیراً دار فانی را وداع گفت، برای آن عالم جلیل‌القدر علوّ درجات را مسئلت کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین با اشاره به نزدیک شدن ماه پرفیض رجب، این ماه را فرصتی برای تضرع، توسل و نزدیکی به پروردگار برشمردند.

پیش ازسخنان رهبرانقلاب اسلامی،آیت‌الله جنتی رئیس مجلس خبرگان درگزارشی ازفعالیت‌های این مجلس،بااشاره به تشکیل هیئت اندیشه‌ورز،گفت:هیئت اندیشه‌ورزمجلس خبرگان با هدف رصد و دیده‌بانی پیشرفت‌ها و مشکلات و ارزیابی کلان حرکت انقلاب اسلامی و نیز با هدف گفتمان‌سازی و تبیین اهداف، ایجاد شده است.

همچنین آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی نایب‌رئیس مجلس خبرگان درگزارشی ازاجلاسیه مجلس خبرگان،گفت:دراین اجلاس،مسائل فرهنگی ومشکلات معیشتی مردم ازمهم‌ترین محورهای نطق‌های اعضای مجلس خبرگان بود.


بازگشت