تاريخ: 94/08/22 - 17:11 - گروه: سیاست - شناسه: 1689
نگاه معطوف به خارج برای رفع مشکلات کشور، روزنه ی وابستگی به اجانب است

به گزارش بالاگریوه ، امام جمعه پلدختر درخطبه‌های نماز جمعه این شهرستان اظهار داشت: برای پیشرفت اقتصادی ورفع تنگناهای معیشتی مردم دو نگاه برونزا و درون زا وجود دارد که اولی باعث حفظ استقلال و عزت و سربلندی ملت است و دومی جز وابستگی به اجانب و تزلزل پایه های استقلال کشور به دنبال نخواهد داشت.
حجت الاسلام و المسلمین محمد سوری با اشاره به اینکه درهمه مسائل بایستی نگاه و توجه ما به راهبردها و تبیین مواضع مد نظر مقام معظم رهبری باشد تصریح کرد: سالهاست که مقام معظم رهبری بحث اقتصاد مقاومتی را مطرح کرده اند ودرصورتی ه سازوکارهای این نوع اقتصاد بخوبی برنامه ریزی و تدوین و پعملیاتی شود کشور ما نیازی به خارج نخاهد داشت و ملت ما سرافرازانه می توانند با حفظ استقلال واقتدار خود بدون نیاز به خارج باعث شکوفائی و رونق همه جانبه شود.
خطیب جمعه پلدختربا بیان اینکه بایستی اقتصاد کشور با تکیه برداشته ها و توانمندی های داخلی پایه ریزی شود افزود: ارتباط با کشورهای دنیا خوب است اما بایدمواظب باشیم منجر به وابستگی و تضعیف استقلال کشور نشود.
امام جمعه پلدختر با تأکید بر توجه به اقتصاد مقاومتی گفت: توجه به داشته‌های داخلی از پایه‌های اقتصاد مقاومتی است.
وی تقویت کشاورزی بومی را ازشاخص های اقتصاد مقاومتی دانست و تأکید کرد: باید از افراد مولد و توانمند درحوزه کشاورزی به منظور تقویت اقتصاد داخل حمایت شود.
حجت الاسلام و المسلمین سوری با تأکید برضرورت اجرائی شدن دیدگاههای مقام معظم رهبری درخصوص اقتصاد مقاومتی ،نگاهی را که معتقد است باید برای بهتر شدن وضعیت اقتصادی ، سیاست های استکبارستیزی را تغییربدهیم  را یک نگاه غلط  و تسهیل کننده وابستگی عنوان کرد.
وی با بیان اینکه آب و هوای بسیارمناسب پلدختر مستعد کشاورزی است تصریح کرد: اکنون که به لطف و عنایت خداوند نزولات آسمانی و نعمت باران مردم و کشاورزان را خوشحال کرده است انتظار می‌رود، مسئولان ذیربط برای جلوگیری ازهدررفت آب برای مهار روان آب ها چاره اندیشی نموده و پیگیر ایجاد واحداث سد های مطالعه شده برای حل تقویت کشاورزی منطقه باشند.
امام جمعه پلدختر باقدردانی از اقدامات انجام گرفته درحوزه بهداشت و سلامت شهرستان وبرطرف شدن مشکل پزشکی قانونی درشهرستان ازخیرین شهرستان را به سرمایه‌گذاری در حوزه درمان دعوت کرد.


بازگشت